Jak vyčistit čalouněnou sedačku pomocí čističů Kärcher?

15/09/2021

Program čistících strojů Kärcher spojuje vysoký výkon a snadné ovládání. Pro ošetřování jakékoli plochy i druhu nečistoty postupujete s minimální námahou a okamžitým výsledkem. Běžný úklid samozřejmě navodí příjemné prostředí a eliminuje alergeny. U frekventovaně používaného nábytku nebo zatěžovaných koberců je třeba se zaměřit na důkladné hloubkové čištění. Při použití tepovačů Kärcher dosáhnete výjimečného výsledku bez nutného opakování a dlouhého schnutí. 

OKAMŽITÝ VÝSLEDEK ČIŠTĚNÍ

Tepovače Kärcher pracují na velmi jednoduchém a účinném principu. Přístroj má dvě oddělené nádobky – pro čistou vodu pro čištění a pro vodu odpadovou. V průběhu práce se vody nemísí, nedochází k zavlečení špinavé vody zpět na povrch. Speciální hlavice přivádí čistou vodu s možným přídavkem speciální čistící látky. Prostředek pod velkým tlakem proniká až hluboko do vlákna, účinek je podpořený i mechanickým pohybem. Uvolněná špína a zbytková voda je však okamžitě odsávána. Veškeré uvolněné nečistoty se dostávají pryč, neroznáší se ani neroztírají. V místě se silným znečištěním stačí aplikaci prostředku s vodou krátce zopakovat. 

OŽIVENÉ BARVY I STRUKTURA VLÁKEN

Čištěním dokážete okamžitě odstranit zašlou špínu, bláto, písek, kamínky, ale i biologické skvrny od jídla, mastnotu nebo v případě malých dětí v domácnosti i zbytky fixů, pastelek a jiných barevných skvrn. Velká odsávací síla také zajistí nadlehčení vláken. Prošlapaným nebo prosezeným místům se vrátí původní plasticita povrchu. Samozřejmě vždy závisí na stavu znečištění i na druhu tkaniny, nicméně při každém čištění dochází k výrazné a viditelné proměně.

Pro čištění čalounění je primárně určen čistič koberců a čalounění Kärcher SE 4002. Přístroj má ergonomicky tvarovanou rukojeť a je vybaven pojezdovými koly. I při svém robustním vzhledu se velmi snadno ovládá a ani při dlouhodobé práci nedochází k velké fyzické zátěži. Přístroj je vybaven řadou výměnných hlavic pro snadné čištění. Rychle můžete přeměňovat široké zakončení pro čištění velkých ploch koberců s úzkou hubicí vhodnou pro členitý povrch sedaček a křesel.

 Čistič koberců a čalounění prodlouží životnost a okamžitě vytvoří dokonalý vzhled i u starého nábytku. Podle výkonnosti a velikosti přístroje můžete volit pomocníka pro profesionální úklidové služby. Tepovače jsou však velmi oblíbené i pro domácí používání.